Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt meer privacyklachten van Nederlanders
De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) ontvangt meer klachten en signalen van Nederlanders over datalekken of andere zaken waarbij hun privacy in het geding is. Zo’n zeshonderd klachten die de privacytoezichthouder vorig jaar ontving gingen over het datalek bij Clinical Diagnostics, waarbij de gevoelige gegevens van meer dan 900.000 mensen werden gestolen. Dat meldt de AP in het Jaarverslag over 2025.
In totaal ontving de Autoriteit Persoonsgegevens in 2025 ruim 13.000 klachten en signalen. Een jaar eerder waren dat er nog 7100. “Mensen in Nederland en Europa weten de AP steeds beter te vinden en vragen hulp bij het uitoefenen van hun AVG-rechten. De AP is blij met het belang dat Nederlanders hechten aan hun privacy”, aldus de toezichthouder. Mensen kunnen via de website van de AP een klacht of tip indienen, bijvoorbeeld als ze iets hebben meegemaakt of als ze vermoeden dat een persoon of organisatie zich niet aan de AVG houdt.
Om de klachten efficiënter af te handelen is de AP vorig jaar gestart met het sneller telefonisch contact opnemen met mensen en organisaties om problemen direct op te lossen en uit te leggen wat de toezichthouder voor hen kan betekenen. Ook zegt de AP dat het steeds vaker via ‘toezichtbezoeken’ bij organisaties ingrijpt, om situaties die veel mensen raken in een keer te bespreken en op te lossen.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |