Aanpassing Selectielijst archiefbescheiden
VNG heeft een concept-ontwerp aanpassing van de Selectielijst archiefbescheiden gemeenten en intergemeentelijke organen 2017 opgesteld. Deze is ter consultatie aan leden aangeboden.
In het concept is rekening gehouden met nieuwe of gewijzigde wetgeving en zijn verzoeken van gemeenten en intergemeentelijke organen om wijzigingen of aanvullingen verwerkt. U kunt tot 18 april aanstaande uw eventuele opmerkingen hierover aan ons sturen.
Daarna zal het ontwerp worden vastgesteld en aangeboden voor vaststelling aan de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW).
Aanpassing Selectielijst 2017
In 2017 is de door de VNG ontworpen Selectielijst 2017 door de minister van OCW vastgesteld. Aanpassing van de Selectielijst 2017 vindt plaats in het kader van onderhoud. Wij constateerden dat er behoefte is aan een update van de Selectielijst 2017 vanwege veranderde wet- en regelgeving en verzoeken en signalen van gebruikers. De scope van de aanpassing is hiertoe beperkt. Eventuele meer ingrijpende wijzigingen zijn aan de orde in het kader van de evaluatie van de Selectielijst, die op een later tijdstip is voorzien.
Verder lezen bij de bron- Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur - 15 oktober 2026
- AP zet volgende stap in toezicht op AI - 14 oktober 2026
- AI hackt website van de Australische overheid - 14 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen |