Bewaren mail & de AVG
Weet jij hoelang je zakelijke mail mag bewaren onder de AVG? ICT-jurist Arnoud Engelfriet geeft je inzicht in de bewaartermijnen en het categoriseren van mail t.b.v. de AVG.
De AVG stelt als een van haar beginselen dat je persoonsgegevens niet langer mag bewaren dan nodig voor het doel waarvoor je ze inzet. Er is dus eigenlijk geen bewaarplicht maar een vernietigplicht-tenzij. Motiveer maar waarom deze mail nog niet door de shredder is, anders mag ie per direct alsnog weg.
De vraag hoe lang je een bepaalde soort persoonsgegevens nodig hebt, is niet in algemene zin te beantwoorden. Al helemaal niet bij mail. Sommige mails kunnen eigenlijk direct weg (“wat was je 06 ook weer”), andere mails wil je langer bewaren (“top werk dit, niets op aan te merken”) en weer andere mails móet je bewaren (“hierbij ga ik akkoord met uw offerte”).
Ik durf de stelling dan ook wel aan dat wie het heeft over “bewaartermijnen van e-mail” zijn zaakjes niet goed op orde heeft. E-mail is geen aparte categorie verwerkingen, het is een middel om persoonsgegevens te transporteren. Daar boven onderscheid je pas die categorieën: kattebelletjes, memo’s, informatieve berichten, formele dossiercorrespondentie, rechtshandelingen, verzin ze maar. En voor díe categorieën kun je bewaartermijnen (oké, wistermijnen) vaststellen.
Verder lezen bij de bron- Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid - 22 september 2026
- Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak - 21 september 2026
- Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen - 21 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen | |
Hoe kun je een onterechte boete van een scanauto aanvechten? | Verder lezen | |
EU Data Act dwingt cloudsector tot transparantie en open deuren | Verder lezen | |
‘DPIA-vrijstellingen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’ | Verder lezen | |
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden | Verder lezen | |
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI | Verder lezen | |
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen | Verder lezen | |
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen | Verder lezen |