Een securityspecialist van een gemeente kreeg vanuit Citrix een vooraankondiging van een ernstige kwetsbaarheid in Citrix Sharefile. Hij vond het vreemd dat deze melding niet ook door de IBD verstuurd was en vroeg zich af of deze kwetsbaarheid bekend was bij de IBD en/of het NCSC. Zowel de IBD als het NCSC waren niet op de hoogte gebracht door Citrix van deze kwetsbaarheid.
Dankzij deze melding hebben zowel de IBD als het NCSC informatie uitgewisseld met het Citrix Security team om ervoor te zorgen dat vele Nederlandse overheden en vitale organisaties tijdig geïnformeerd konden worden over deze kwetsbaarheid.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.