De nieuwe datum van inwerkingtreding van de Omgevingswet verandert niets voor het aansluiten van software op het Digitaal Stelsel Omgevingswet. 2020 blijft het jaar om uw vergunningsysteem, regelbeheersysteem en plansysteem aan te sluiten. Lees hier alles over de nodige acties op dit gebied.
Het extra jaar kan uw organisatie gebruiken waarvoor 2021 bedoeld is: oefenen met plannen en verordeningen publiceren, toepasbare regels registreren en vergunningaanvragen ontvangen en behandelen.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.