Skip to main content

Bestrijding DDoS-aanvallen

| IB&P | ,

Dienstverlening van gemeenten kan in gevaar komen door een DDoS-aanval. Daar is het van belang om een risicoanalyse al op voorhand uit te voeren. De IBD heeft een artikel geschreven over o.a. de maatregelen die je kunt nemen als gemeente om je te beschermen tegen dergelijke aanvallen.

Mocht het risico voor de gemeente niet acceptabel zijn dan is er een aantal maatregelen mogelijk om de kans of de impact (en daarmee het risico) van een DDoS-aanval te verlagen:

  1. Een back-up verbinding bij een andere internet service provider (ISP) zodat kan worden overgeschakeld in geval van een DoS-aanval (verlaagt de impact);
  2. Anti-DoS-apparatuur aanschaffen (verlaagt de kans);
  3. Aansluiten bij een anti-DoS-dienst bij de ISP? (verlaagt de kans);
  4. Een combinatie van bovenstaande.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Van compliance-DPIA naar besluitvormende DPIA
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Wat bestuurders moeten weten over cyberrisico’s
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.

Meer recente berichten

Iedereen heeft het over de Meta-bril, maar het grootste privacyprobleem zit ergens anders
Verder lezen
NRC: Defensiebedrijven kwetsbaar voor Russische cyberaanvallen
Verder lezen
Gemeente hoeft niet verder te zoeken naar documenten bij Woo-verzoek
Verder lezen
2027 Global Digital Trust Insights: Nederlandse organisaties verschuiven hun prioriteiten op gebied van cybersecurity
Verder lezen
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens
Verder lezen
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen
Verder lezen
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels
Verder lezen
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig
Verder lezen
Een algoritmeregister vul je niet met beleid
Verder lezen
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur
Verder lezen