Skip to main content

Verandering privacyregels boa’s

| IB&P | ,

Buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s) krijgen te maken met allerlei nieuwe privacyregels bij het verwerken van persoonsgegevens. In dit artikel lees je welke privacyregels dit precies zijn en onder welke regel het notitieboekje bijvoorbeeld valt.

Bij de verwerking van persoonsgegevens heeft een boa te maken met de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) die op 25 mei van toepassing wordt. Ter aanvulling op de AVG heeft de overheid een wet gemaakt met zaken die voor Nederland gelden. Dat is de Uitvoeringswet algemene regels gegevensbescherming (Uavg).

Daarnaast is een Europese Richtlijn [EU 2016/680] gepubliceerd die op 6 mei 2018 in werking trad. De Autoriteit Persoonsgegevens noemt het de Richtlijn gegevensbescherming politie en justitie. In die richtlijn staan veel regels die in de Wet politiegegevens (Wpg) moeten komen. De regels zijn gedetailleerd en komen in zowel de wet als het Besluit politiegegevens. Het voorstel daartoe is in behandeling bij de Tweede Kamer.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen
Verder lezen
Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen