Binnen gemeentelijke organisaties schort het volgens Berenschot nog aan kennis rond gegevensmanagement en de nut en noodzaak hiervan. Zo’n 50 tot 80 procent van de medewerkers beschikt daarnaast niet over de juiste houding m.b.t. dit onderwerp. Lees meer over dit jaarlijks terugkerend – vergelijkend onderzoek over o.a. de implementatieaanpak rond gegevensmanagement.
Het – jaarlijks terugkerend – vergelijkend onderzoek naar de invoering van gegevensmanagement bij gemeenten richtte zich op verschillende onderwerpen, waaronder de acceptatie en kennis van gegevensmanagement in de organisatie, de implementatieaanpak, het gebruik van frameworks en bijbehorende producten, en de opbrengsten en kosten van gegevensmanagement. Deelnemende gemeenten kregen zo inzicht in de eigen implementatiestatus van gegevensmanagement conform de GEMMA-richtlijnen ten opzichte van andere deelnemende gemeenten. Voor het onderzoek hanteerden de onderzoekers de definitie van gegevensmanagement uit de GEMMA: ‘het geheel van activiteiten om in de gemeente op het juiste moment over de juiste gegevens van de juiste kwaliteit te beschikken’.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
: In de digitale wereld waarin we leven, verzamelen we een enorme hoeveelheid gegevens. Maar in deze tijd van dataverzameling is er gelukkig ook een AVG-principe dat steeds meer aandacht krijgt: gegevensminimalisatie.
Gemeenten besteden het beheer van software steeds vaker uit en maken hierbij gebruik van SaaS. Bij de selectie van een SaaS-leverancier is het belangrijk dat de leverancier weet wat er van hen verwacht wordt als het gaat om informatiebeveiliging. Want hoe zorg je ervoor dat ook die oplossingen aan de eisen van de gemeente voldoen?
Elke organisatie die persoonsgegevens verwerkt, is verplicht om een melding te maken bij de AP wanneer er zich een datalek heeft voorgedaan, zo ook gemeenten. Maar wanneer en voor welke datalekken moet je de AP informeren? En wanneer moet je het datalek melden aan de betrokkenen? Je leest het in deze blog.