Vragen AP over het identiteitsbewijs
Op de website van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vind je o.a. informatie over het identiteitsbewijs. Vragen zoals ”Mag een organisatie een kopie van mijn ID vragen als ik een inzageverzoek doe?” worden nader voor je toegelicht.
Mag ik iets op een kopie van mijn identiteitsbewijs schrijven, wanneer een organisatie om een kopie van mijn identiteitsbewijs vraagt?
U heeft altijd het recht om een tekst door de kopie van uw identiteitsbewijs heen te schrijven. Zo beschermt u de kopie tegen identiteitsfraude.
In sommige gevallen heeft een organisatie of bedrijf een wettelijke grondslag om een volledige kopie van uw identiteitsbewijs te verwerken voor een specifiek doel. Bijvoorbeeld wanneer u als werknemer in dienst treedt bij een bedrijf; dan moet de werkgever een kopie van uw identiteitsbewijs bewaren.
Ook in die gevallen heeft u echter altijd het recht om een tekst door de kopie van uw identiteitsbewijs heen te schrijven. U kunt dan een tekst door de kopie schrijven zoals: ‘Kopie voor [naam werkgever] van [datum]’. Zo beschermt u de kopie tegen identiteitsfraude, want de volledige kopie zal niet zomaar voor een ander doel gebruikt kunnen worden.
- Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen - 25 april 2025
- Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity - 25 april 2025
- Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen - 24 april 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Toezichthouder pakt websites aan die illegaal cookies plaatsen | Verder lezen | |
Impact van de Meldplicht in NIS2 op Cybersecurity | Verder lezen | |
Minister: politie gaat te lang bewaarde gegevens over burgers vernietigen | Verder lezen | |
De omgang met geheime informatie bij politie en NCTV | Verder lezen | |
Groot datalek bij Fontys: honderden gegevens en mails makkelijk toegankelijk | Verder lezen | |
Zwakke configuratie in Salesforce lokt cyberaanvallen uit | Verder lezen | |
Waarom serieuze investeringen in AP nodig blijven | Verder lezen | |
Nieuwe spionagewet: wat betekent dit voor bedrijven en HR? | Verder lezen | |
Privacy International eist openheid Britse overheid over iCloud-backdoor | Verder lezen | |
Zo ziet het industriële dreigingslandschap eruit | Verder lezen |