Handreiking Wet hergebruik overheidsinformatie
In de VNG-Handreiking voor de Wet hergebruik van overheidsinformatie (Who) krijg je antwoord op de diverse vragen die de VNG krijgt met betrekking tot de Who. Zo komt de doelstelling van de wet aan bod en krijg je inzicht in de inspanningsverplichting van je gemeente.
Open data
Gemeenten zijn op grond van de Who verplicht om op verzoek overheidsinformatie als open data beschikbaar te stellen voor hergebruik. De VNG krijgt regelmatig signalen dat er behoefte is aan meer informatie over bepaalde thema’s uit de Who. In de handreiking zetten we de belangrijkste onderwerpen op een rij. De beslisboom ‘Toepassing Wet hergebruik van overheidsinformatie (Who)’ (zie bijlage) kunnen gemeenten raadplegen bij het behandelen van een verzoek om hergebruik.
Verder lezen bij de bron- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen |