Kamervragen ICT-projecten
In deze kamerbrief beantwoordt Minister Ollongren van BZK de vragen van Kamerlid Middendorp over het bericht dat onlangs werd gepubliceerd dat de grote ICT-projecten van de overheid 1 miljard duurder uit zouden komen dan begroot.
Hierbij bied ik u, mede namens de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties vanuit diens verantwoordelijkheid voor het Bureau ICT Toetsing (BIT), de antwoorden aan op de vragen van het lid Middendorp (VVD), met het kenmerk 2018Z13268, over het bericht ‘Grote ICT-projecten overheid zeker € 1 miljard duurder dan begroot’ (FD 2-7-2018).
Ik beschouw de beantwoording van deze vragen tevens als de naar aanleiding van het mondelinge vragenuur en de Regeling van Werkzaamheden van 3 juli 2018 door het lid Van der Molen (CDA) gevraagde kabinetsreactie op het NOS bericht “ICT-projecten overheid €1 miljard te duur”, met kenmerknummer 2018Z13177, en de daarbij door de leden Alkaya (SP) en Ouwehand (PvdD) gevraagde specifieke reacties over ICT-projecten die dreigen uit te lopen en de mogelijke risico’s hiervan voor mens en dier. Beide berichten baseren zich op dezelfde bronnen en doen vergelijkbare constateringen over grote ICT-projecten bij de Rijksoverheid.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |