Skip to main content

Consistentie Stelsel Basisregistraties

ICTU heeft in samenwerking met het CBS-CvB een kwaliteitsmeting uitgevoerd om de samenhang bloot te leggen binnen het Stelsel van Basisregistraties. Daaruit blijkt hoe consistent de onderlinge basisregistraties zijn.

Meten van kwaliteit op basis van bestaande en nieuwe indicatoren

Het onderzoek is een tweemeting en richt zich op de Basisregistratie Personen (BRP), de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG), het Handelsregister (HR) en de Basisregistratie Waarde Onroerende Zaken (WOZ). Daarnaast is gekeken naar de consistentie van onderwijsinstellingen zoals vermeld in de sectorale basisregistratie Instellingen (BRIN). Op basis van zowel bestaande als nieuwe indicatoren zijn de gegevens gemeten. Een indicator is berekend door twee of meer registraties met elkaar te confronteren: de BRP en het HR zijn met de BAG geconfronteerd, de WOZ met zowel de BRP als het HR. Tenslotte is de BRIN vergeleken met de BAG. Het peilmoment van de onderzochte gegevens lag op 1 december 2017.

Conclusies

De consistentie van de basisregistraties BRP, HR en BAG is wederom erg hoog. Van de nieuwe indicatoren blijkt ook de WOZ een hoge consistentie met de BRP te vertonen. Bij de BRIN in relatie tot de BAG en WOZ in relatie tot het HR ligt de consistentie lager.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

‘DPIA-vrij­stel­lin­gen voor kleine ondernemers gaan veel te ver’
Verder lezen
NCSC informeert organisaties over gelekte Fortinet-wachtwoorden
Verder lezen
AP adviseert Twitch-gebruikers: zet instellingen uit voor delen van data met Amazon AI
Verder lezen
Nederland loopt achter op Europa bij AI-cyberdreigingen
Verder lezen
Polarsteps heeft al je foto’s gelekt: dit is wat je kunt doen
Verder lezen
Het NCSC levert voorlopig CSIRT-dienstverlening
Verder lezen
Minister: Politieteam dat informatie over burgers verzamelt past werkwijze aan
Verder lezen
AI-agents beveiligen: de nieuwste miljardenmarkt in cybersecurity
Verder lezen
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’
Verder lezen
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid
Verder lezen