Skip to main content

BIG-OP naar BIO

Om in kaart te brengen wat er aan de BIG-OP gedaan moet worden om deze BIO-compliant te krijgen wordt er momenteel een analyse gedaan door de IBD. ENSIA zal in 2019 op basis van de BIG worden uitgevoerd, niet op basis van de BIO.

ENSIA

Inmiddels is deze week bekend geworden dat ENSIA in 2019 nog gewoon over de BIG zal gaan en dat 2019 dus echt een overgangsjaar is voor de BIO. Binnenkort zal de vergelijking tussen BIG en BIO beschikbaar komen voor intern gebruik. In de tussentijd werken we aan een pakket aan implementatie instrumenten rondom de BIO. We houden alle informatie voor u bij in het projectoverzicht van de BIO.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.
Ransomware bij een leverancier – waarom wachten geen strategie is
Een ransomware-incident bij een leverancier kan de gemeentelijke dienstverlening direct raken, juist omdat overzicht, contractmanagement en voorbereiding vaak onvoldoende zijn ingericht. Door inzicht te hebben in leveranciers, duidelijke afspraken te maken en ook organisatorisch na te denken over handelingsperspectief, voorkom je dat de gemeente bij een incident in een afwachtende slachtofferrol belandt.

Meer recente berichten

Privacy First waarschuwt voor mogelijke verschuiving richting digitale identificatie via EUDI-wallet
Verder lezen
Intune is niet het probleem – maar ook niet altijd de oplossing
Verder lezen
De tijd dringt voor digitale soevereiniteit
Verder lezen
Ai als snelste pe­ne­tra­tie­tes­ter ter wereld, met opensource als achterpoort
Verder lezen
Camerabewaking in moderne bedrijfsbeveiliging
Verder lezen
CBS meldt toename van multifactorauthenticatie door Nederlandse bedrijven
Verder lezen
Nieuwe Nederlandse provider neemt telefoongesprekken op met AI
Verder lezen
Inloggen is het nieuwe hacken: Cybersecurity in een tijdperk van versnelling
Verder lezen
Techbedrijven deelden namen Nederlandse ambtenaren met VS: ‘Ontzettend zorgelijk’
Verder lezen
Ciso’s en NCSC slaan alarm: patchgolf en cyberchaos dreigen deze zomer
Verder lezen