Goede phishing-emails
Het gevaar van echt goed geschreven phishing e-mails, waardoor ontvangers hier sneller intrappen. Privacy Company heeft een artikel geschreven over diverse kenmerken in een phishing e-mail inclusief adviezen bij wanneer je hier per ongeluk op bent ingegaan.
Foutief taalgebruik
Een phishing mail bevat vaak tekst die door een vertaalmachine (zoals Google translate) is gehaald. Dat kan vervolgens vreemde zinsconstructies en taalfouten opleveren.
Vormgeving
De vormgeving van de e-mail is anders dan de huisstijl van het bedrijf. Logo’s kloppen bijvoorbeeld niet. In dat geval kan het een phishing mail zijn.
Verzoek om gegevens te delen
In een phishing mail staat vaak het verzoek om persoonlijke gegevens te delen. Die moeten om de één of andere reden zogenaamd ‘bijgewerkt’ of ‘geverifieerd’ worden. Of je hebt iets gewonnen en je hoeft alleen nog maar een paar privégegevens te verstrekken.
Urgentie
Er wordt gedreigd met gevolgen als je niet onmiddellijk gehoor geeft aan de e-mail. De “bank” (oftewel de internetcrimineel) dreigt bijvoorbeeld om je bankrekeningnummer te blokkeren.
Spam
Je mailprovider of spamfilter geeft aan dat de e-mail spam is.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |