Cyberveiligheid in Nederland
Uit het bewustzijnsonderzoek van NCSC blijkt dat 71% van de Nederlanders vind dat je zelf verantwoordelijk bent voor je internetveiligheid. Hoe staat het dan eigenlijk met het niveau van internetveiligheid in Nederland? Eveliene Meijer behandelt dit onderwerp in dit artikel.
Hackers en hacks zijn in de afgelopen jaren steeds meer in het nieuws gekomen. Daarmee is voor veel mensen duidelijk geworden dat er diverse cyberdreigingen zijn. Maar hoe staat het nu eigenlijk met de cyberveiligheid in Nederland? In het kader van de cyberveiligheid maand ging Numrush op onderzoek uit.
Volgens 71 procent van de Nederlanders ben je zelf verantwoordelijk voor je internetveiligheid, blijkt uit het Nationaal Cybesecurity Bewustzijnsonderzoek 2018 van de NCTV en Alert Online. Maar vier op de tien zegt niets met zijn beveiliging te willen doen.
En dat terwijl 74 procent thuis te maken kreeg met IT-dreigingen – 8 procent meer dan vorig jaar. Maar de helft van de mensen die thuis getroffen zijn door internetcriminaliteit zegt niets gedaan te hebben om herhalingen te voorkomen. Wat veel wel mensen wel deden, was een anti-virusscanner installeren en wachtwoorden complexer maken.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |