Waterschappen willen duidelijkheid over cybersecurityregels
De Unie van Waterschappen heeft om meer duidelijkheid gevraagd over de regels voor informatiebeveiliging in de watersector. Aanleiding is een brief van minister David van Weel, waarin hij aangeeft te werken aan verdere uitwerking van cybersecuritybeleid voor deze vitale sector. Morgen wordt er in de Tweede Kamer gestemd over wetsvoorstellen en amandementen met betrekking tot de Wet weerbaarheid kritieke entiteiten (Wwke) en de Cyberbeveiligingswet (Cbw) plaats.
Waterschappen beheren belangrijke onderdelen van de Nederlandse infrastructuur, zoals dijken, gemalen en waterzuiveringsinstallaties. Door de toenemende digitalisering van deze systemen groeit ook het belang van goede informatiebeveiliging. Volgens de sector kunnen verstoringen grote gevolgen hebben voor veiligheid, volksgezondheid en milieu.
De minister wil onder meer het Computer Emergency Response Team Water Management (CERT-WM) formeel aanwijzen als sectorale organisatie voor cybersecurity. Dit team ondersteunt waterschappen bij het voorkomen, signaleren en afhandelen van cyberincidenten.
Onvoldoende duidelijkheid
Tegelijkertijd geven de waterschappen aan dat er nog onvoldoende duidelijkheid is over de precieze invulling van de regels.
Verder lezen bij de bron- Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking - 25 juni 2026
- Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren - 25 juni 2026
- EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden - 24 juni 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Staatssecretaris: artikel verzamelwet gegevensbescherming niet in werking | Verder lezen | |
Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren | Verder lezen | |
EU legt online surveillance door bedrijven onvoldoende aan banden | Verder lezen | |
Kleine groep gebruikers houdt toegang tot Mythos | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s | Verder lezen | |
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle | Verder lezen | |
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit bestaat niet in zwart-wit | Verder lezen | |
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee | Verder lezen | |
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen | Verder lezen |