Als gemeente zet je data in voor verschillende doeleinden. Verschillende gemeenten zijn daar met name succesvol in, zoals het Urban Data Center van gemeente Den Haag. Op 3 december vertellen diverse gemeenten tijdens een bijeenkomst over hun dataoplossingen. Je kunt je nog aanmelden.
Programma
11.30 – 12.00 | Inloop 12.00 – 12.10 | Opening en introductie sprekers 12.10 – 12.30 | Donovan Karamat Ali (Gemeente Utrecht) 12.30 – 12.50 | Gea Davids (Gemeente Dordrecht) 12.50 – 13.10 | Hedwig Miessen (Gemeente Den Haag) 13.10 – 13.30 | Panel gesprek onder leiding van Betty Feenstra (Ministerie van Binnenlandse Zaken).
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Als Chief Information Security Officer (CISO) is het belangrijk om een duidelijk beeld te hebben van hoe het gesteld is met de informatiebeveiliging binnen de organisatie én om dit beeld te delen met het management/bestuur. Een jaarrapportage is hiervoor een uitstekend middel. In deze blog lees je waarom dit belangrijk is en welke onderwerpen je hierin kan opnemen.
Het is aan te raden om als Functionaris Gegevensbescherming (FG) te rapporteren over privacy. In de jaarrapportage staat beschreven welke acties en maatregelen er het afgelopen jaar zijn genomen op privacyvlak. Waarom dit belangrijk is en op welke onderdelen je allemaal moet rapporteren, lees je in deze blog.
: Ook al neem je nog zoveel beveiligingsmaatregelen, deze zijn niet altijd waterdicht. Vroeg of laat krijgt elke organisatie te maken met beveiligingsincidenten. Het is daarom belangrijk dat je goed voorbereid bent. In deze laatste blog van het jaar daarom een overzicht van een aantal informatiebeveiligingsincidenten van 2022 en wat we hiervan kunnen leren.