Aanpassing lijst van verplichte standaarden
Het Overheidsbreed Beleidsoverleg Digitale Overheid (OBDO) heeft op advies van het Forum Standaardisatie een aantal wijzigingen doorgevoerd in de lijst van verplichte open standaarden. O.a. de Internet veiligheidsstandaard TLS 1.3 wordt op de pas-toe-of-leg-uit lijst geplaatst.
• Internet veiligheidstandaard TLS 1.3 wordt op de pas-toe-of-leg-uit lijst geplaatst waarbij TLS 1.2 als terugval-versie wordt gehandhaafd. TLS 1.0 en TLS1.1 hoeven niet meer verplicht te worden uitgevraagd als terugval-versies;
• Versie 1.1.2 van EN 301 549 (beter bekend als ‘Digitoegankelijk’) wordt vervangen door versie 2.1.2 zodat deze in samenhang blijft met de versie die wettelijk verplicht is;
• Het functionele toepassingsgebied van internet veiligheidstandstandaarden STARTTLS en DANE wordt uitgebreid naar alle e-mail, zowel inkomend als uitgaand;
• STOSAG 1.0 (informatie uitwisselingsstandaard voor de afvalverwerking) wordt van de pas-toe-of-leg-uit lijst verwijderd.
Daarnaast plaatst het OBDO op advies van het Forum Standaardisatie de standaarden SHACL (linked open data) en S/MIME (e-mail veiligheid) op de lijst aanbevolen standaarden.
De pas-toe-of-leg-uit lijst en de lijst aanbevolen standaarden zijn te raadplegen op de website van het Forum Standaardisatie (https://www.forumstandaardisatie.nl/open-standaarden).
Voor vragen over deze lijst kan u contact opnemen met het Bureau Forum Standaardisatie (info@forumstandaardisatie.nl(link stuurt een e-mail)).
- De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking - 14 januari 2025
- Autoriteit Persoonsgegevens kritisch op privacy aspecten in wetsvoorstel financieel toezicht - 14 januari 2025
- Amsterdam zet niet meer in op slimme verkeerslichten wegens privacywetgeving - 13 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens kritisch op privacy aspecten in wetsvoorstel financieel toezicht | Verder lezen | |
Amsterdam zet niet meer in op slimme verkeerslichten wegens privacywetgeving | Verder lezen | |
Cybersecuritybedrijven zien AI cyberaanvallen als trend voor 2025 | Verder lezen | |
Amerikanen beschuldigen China van cyberaanval op ministerie: Ernstig incident | Verder lezen | |
Vlaamse privacywaakhond dreigt met verbod op slimme camera s: Dienen om overtredingen te minderen, niet financieel uit te buiten | Verder lezen | |
AP: privacy moet beter als DNB hypotheekgegevens opvraagt | Verder lezen | |
De Tweede Kamer wil een uniforme methodiek voor pentesten | Verder lezen | |
Onderzoek: 84 procent van Fortune 500 bedrijven zakt voor cybersecuritytest | Verder lezen | |
Privacy First bezorgd over uitwisselen Nederlandse patientdata via Microsoft cloud | Verder lezen |