IRMA verstrekt relevante informatie
De Radboud Universiteit (RU) heeft IRMA geïnitieerd, IRMA staat voor ‘I Reveal My Attributes’. Dit is een instrument dat alleen gevraagde relevante informatie toont. In dit artikel lees je meer over deze techniek en de (toekomstige) toepassingen.
Wat doe je als ouder als je kind van bijna 13, op het moment dat jij aan het werk bent, online een spel aanschaft dat alleen geschikt is voor kinderen van 18 jaar of ouder? Een identificatiecheck zou in dat soort gevallen uitkomst kunnen bieden. Bij voorkeur een check waarbij alleen gevraagd wordt om relevante gegevens. In het genoemde voorbeeld is het alleen relevant of een persoon 18 jaar of ouder is. Het scannen van een paspoort of ID-kaart? Het zou kunnen, maar die mogelijkheid geeft veel meer informatie dan in dit geval relevant én gewenst is. Dat geldt ook voor DigiD. Een instrument dat wel alleen de gevraagde relevante informatie toont, is IRMA (‘I Reveal My Attributes’).
Privacyvriendelijker
Het initiatief van IRMA ligt bij de Radboud Universiteit (RU) in Nijmegen en gaat terug tot begin 2008. ‘Als universiteit waren wij toentertijd nauw betrokken bij het privacygedoe rond de ov-chipkaart’, zo schetst Bart Jacobs, RU-hoogleraar computerbeveiliging. ‘Naar aanleiding van de ervaringen met die kaart zijn we een onderzoeksproject gestart waarbij de vraag centraal stond hoe dit soort oplossingen privacyvriendelijker te maken. In de loop der jaren hebben we daar mooie slagen in gemaakt, specifiek op het gebied van op attribuut gebaseerde authenticatie. Een attribuut is bijvoorbeeld je banknummer, huisadres, e-mailadres of burgerservicenummer (BSN).’
Verder lezen bij de bron- Europese privacywaakhond: bekijk per geval of een ai model anoniem is - 15 januari 2025
- cybersecurity in 2024: trends, uitdagingen en oplossingen - 15 januari 2025
- De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking - 14 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Europese privacywaakhond: bekijk per geval of een ai model anoniem is | Verder lezen | |
cybersecurity in 2024: trends, uitdagingen en oplossingen | Verder lezen | |
De Cyber Resilience Act is sinds 10 december in werking | Verder lezen | |
Autoriteit Persoonsgegevens kritisch op privacy aspecten in wetsvoorstel financieel toezicht | Verder lezen | |
Amsterdam zet niet meer in op slimme verkeerslichten wegens privacywetgeving | Verder lezen | |
Cybersecuritybedrijven zien AI cyberaanvallen als trend voor 2025 | Verder lezen | |
Amerikanen beschuldigen China van cyberaanval op ministerie: Ernstig incident | Verder lezen | |
Vlaamse privacywaakhond dreigt met verbod op slimme camera s: Dienen om overtredingen te minderen, niet financieel uit te buiten | Verder lezen | |
AP: privacy moet beter als DNB hypotheekgegevens opvraagt | Verder lezen | |
De Tweede Kamer wil een uniforme methodiek voor pentesten | Verder lezen |