Gegevensbeschermingsvraag 2019
Volgens Karen Siemers begint het pad naar de juiste antwoorden bij het stellen van de juiste vragen. Wat is de belangrijkste gegevensbeschermingsvraag voor 2019 voor jouw organisatie?
Kunnen we door uitsluitend vragen te stellen belangrijke thema’s inzichtelijk maken?
Heeft uw organisatie ook geworsteld met de vraag welke verschillende verwerkingen plaatsvinden op uw initiatief? Hoe kunnen we ‘een verwerking’ daarvoor pragmatisch definiëren? Welke rol hebben we daarbij als organisatie qua verantwoordelijkheden en aansprakelijkheid? Wat spreken we af met onze samenwerkingspartners? Wie is binnen onze organisatie verantwoordelijk voor wat? Wanneer is een verwerking te onderscheiden van vergelijkbare verwerkingen? Hoe kunnen we alle verwerkingen gestructureerd en overzichtelijk op ons netvlies krijgen? Weten we zeker dat we alle verwerkingen op ons netvlies hebben? En waarom doen we die verwerking van persoonsgegevens? Zijn het allemaal wel echt persoonsgegevens? Is het rechtmatig? Hebben we alle huidige persoonsgegevens nodig of kunnen we het ook met minder? Moeten we misschien juist meer vastleggen om het doel van de verwerking op een goede manier te verwezenlijken?
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |