Skip to main content

Werken in het identiteitsdomein

In deze editie van de IDee krijgt u een kijkje achter de voordeur van de Rijksdienst voor Identiteitsgegevens (RvIG). Waar zijn ze mee bezig? En: waarom werken mensen bij RvIG en wie zijn dat, die RvIG’ers?

Zo vertellen twee collega’s hoe zij hun werk als jurist bij RvIG ervaren en waarom zij de onderwerpen die bij ons spelen zo interessant vinden. Ook vertelt een medewerker van het testteam waarom hij RvIG ziet als een soort bijenkorf.

Ons werk binnen het domein van identiteitsgegevens is voor iedere burger van belang. We kunnen niet op wereldreis zonder paspoort of stemmen zonder dat vaststaat wie die stem uitbrengt. Maar ook het hielprikje bij pasgeboren baby’s en het tegengaan van adresfraude; we staan midden in de maatschappij.

Ons werk binnen het domein van identiteitsgegevens is voor iedere burger van belang. We kunnen niet op wereldreis zonder paspoort of stemmen zonder dat vaststaat wie die stem uitbrengt. Maar ook het hielprikje bij pasgeboren baby’s en het tegengaan van adresfraude; we staan midden in de maatschappij.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg
Verder lezen
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk
Verder lezen