De vele gezichten van de CISO
Welk type security-officer ben (of wil) jij? Je zoekt naar een security officer, maar die moet wel een beetje bij je organisatie en je bedrijfscultuur passen. De ideale CISO bestaat niet, maar deze types wel.
Veel organisaties hebben moeite met het vinden van een bekwame Chief Information Security Officer, ofwel CISO. De spin in het web als het gaat om de beveiliging van informatie. De CISO heeft niet alleen kennis en ervaring op het gebied van informatiebeveiliging, risicoanalyse en specialistische beveiligingstechnieken, maar is ook op de hoogte van relevante wet- en regelgeving. Ook kan de eindbaas security goed samenwerken met verschillende disciplines op alle niveaus. Uiteindelijk streeft elke organisatie naar deze perfect omschreven CISO, maar ‘in het wild’ is niemand hem nog tegen gekomen. De kans is groter dat het een van de volgende types zijn:
De fixer
Deze fixer is heel erg goed in problemen oplossen en digitale brandjes blussen. Wat het probleem ook mag zijn, de fixer zit er bovenop. Al snel worden alle incidenten volledig aan deze CISO overgelaten, want ‘dan komt het namelijk wel goed’. Indien het management aan hem vraagt wat nu het probleem was, antwoordt hij snel: “Geen zorgen, de oorzaak heb ik al weggenomen.” De fixer is een belangrijke asset voor een organisatie, want hij lost alle problemen op en help iedereen uit de brand. Echter, hij ziet nog wel eens over het hoofd dat er preventief ingegrepen had moeten worden, in plaats van pas in actie komen wanneer de eerste vertrekken al in lichterlaaie staan. Want rookmelders? Nooit over nagedacht.
De politieagent
De favoriete woorden van de politieagent zijn: “Stop. Dit gaan we dus niet doen.” Onder het bewind van de politieagent worden de meeste projecten afgekeurd. Hij informeert het management maar al te graag over hoeveel projecten hij tot een halt heeft geroepen. In eerste instantie denkt het management nog: die heeft verstand van zaken. Maar al snel merken zij dat de politieagent de meeste tijd spendeert aan op zijn fluitje blazen en dat zorgt voor een hoop interne escalaties. Zijn motto: ”Als we niets doen, kan er ook niets fout gaan”. Nee, maar verder komen we ook niet.
Verder lezen bij de bron- AI hackt website van de Australische overheid - 14 oktober 2026
- Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie - 13 oktober 2026
- Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ - 13 oktober 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen | |
‘Moderne auto’s delen gegevens met Google, Meta en Microsoft’ | Verder lezen | |
Bezuiniging op AP verzwakt privacytoezicht | Verder lezen | |
ISO-normen gratis beschikbaar voor overheden | Verder lezen | |
Overwinning na klacht Consumentenbond: enorme boete voor Google | Verder lezen | |
Gemeenten leunen steeds zwaarder op SaaS, softwarekosten lopen op | Verder lezen | |
Helft Nederlandse werknemers gebruikt privé AI-accounts voor werk | Verder lezen | |
Problemen bij ziekenhuizen met Citrix, patiënten kunnen dossier niet inzien | Verder lezen |