Skip to main content

Algemeen privacy- en uitkijkprotocol cameratoezicht

De Gemeente Hellendoorn heeft een Algemeen privacy- en uitkijkprotocol cameratoezicht vastgesteld. Mooi om als voorbeeld te gebruiken.

Algemeen privacy- en uitkijkprotocol cameratoezicht 2020 Gemeente Hellendoorn.

1. Inleiding

De gemeente Hellendoorn heeft meerdere openbare gebouwen waar gebruik wordt gemaakt van camerabewaking. Het gaat daarbij om de volgende gebouwen:

  1. Huis voor Cultuur en Bestuur (HvCB) aan de Willem Alexanderstraat 7 in Nijverdal;
  2. de parkeergarage Henri Dunant aan de Maximastraat; en
  3. Het Ravijn-zwem-sport-zorg, Piet Heinweg 16 in Nijverdal.

De Algemene verordening gegevensbescherming (AVG) is van toepassing en omdat cameratoezicht een instemmingsplichtige activiteit is omdat het te beschouwen is als een personeelsvolgsysteem in de zin van artikel 27 van de Wet op de ondernemingraden, dient het reglement ook te worden voorgelegd aan de OR van de gemeente Hellendoorn. Op 19 april 2006 en 28 januari 2019 heeft de OR met de individuele protocollen cameratoezicht voor respectievelijk het Huis voor Cultuur en Bestuur en het zwembad Het Ravijn zwem-sport-zorg ingestemd.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Waarom interne audits voor privacy leiden tot verbeteringen
Privacy staat hoog op de agenda bij gemeenten. In deze blog leggen we uit waarom interne audits zo belangrijk zijn en hoe je ze praktisch kunt inrichten.
Wat betekent de AI-verordening voor informatiebeveiliging bij gemeenten?
Het gebruik van AI neemt in rap tempo toe. Wat betekent dat voor je informatiebeveiliging als gemeente?
De 5 meest gemaakte fouten in verwerkersovereenkomsten
: Een van de belangrijkste eisen uit de AVG is het afsluiten van een verwerkersovereenkomst wanneer je persoonsgegevens door een externe partij laat verwerken. In de praktijk gaat dat echter nog vaak mis. Verwerkersovereenkomsten zijn te vaag, onvolledig of sluiten niet aan op de werkelijkheid. In deze blog lees je de vijf meest voorkomende fouten én hoe je ze voorkomt.

Meer recente berichten

Gemeenten vrezen problemen met nieuwe Archiefwet
Verder lezen
Europese database voor kwetsbaarheden: leuk, maar link
Verder lezen
AP voert steekproeven uit onder gemeenten
Verder lezen
Chinese hackers misbruiken SAP-kwetsbaarheid
Verder lezen
Nederlands Register voor Functionarissen voor Gegevensbescherming is actief
Verder lezen
Zorgen over decentraal hosten verkiezingsuitslagen
Verder lezen
Privacyexperts vrezen dat Brussel met nieuw plan encryptie ondermijnt
Verder lezen
SANS: top-5 opkomende cyberaanvalstechnieken in 2025
Verder lezen
Biometrische gegevens en gezichts niet samen in register
Verder lezen
Ook Utrecht wil minderen met Amerikaanse tech
Verder lezen