In VNG’s Smart Society werken gemeenten met bedrijven en kennisinstellingen aan digitale en datagedreven oplossingen om de leefbaarheid en kwaliteit van de maatschappij te verbeteren. Tijdens het iFestival kijken we naar wat deze inspanningen opleverden en werpen we een blik op de toekomst.
Op het iFestival: Smart Summer van 22 juni t/m 2 juli organiseren partners uit het netwerk inspirerende sessies, interactieve workshops en brainstorms over de toekomst. Als afsluiting is er een panelgesprek met de bestuurlijke trekkers: Saskia Bruines (wethouder gemeente Den Haag), Michiel van Willigen (wethouder gemeente Zwolle) en Wim Willems (wethouder gemeente Apeldoorn).
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Wanneer je als organisatie persoonsgegevens verwerkt, heb je altijd een zogeheten ‘grondslag voor de verwerking van persoonsgegevens’ nodig. Eén van de grondslagen is een ‘gerechtvaardigd belang’. Maar wat houdt een ‘gerechtvaardigd belang’ eigenlijk in?
In de factsheet ‘Volwassen authenticeren – gebruik veilige middelen voor authenticatie’ adviseert het NCSC om accounts te beveiligen op een manier die past bij de gevoeligheid van de gegevens en middelen waar deze toegang toe bieden.
Om de privacydoelen van de gemeente te bereiken en een succesvolle Privacy Officer te zijn, moet je over een aantal essentiële basisvaardigheden beschikken.