Regie op Gegevens gaat de burger veel gemak opleveren
Het fundament leggen voor digitale gegevensuitwisseling met derden. Dat is wat Hetty Lucassen, voorzitter van de Stuurgroep Regie op Gegevens, zich tot doel heeft gesteld. En dat gaat ze ‘samen’ doen. Samen met de
departementen en uitvoeringsorganisaties. In kleine stappen en ieder in zijn eigen tempo. Maar met een duidelijk doel: er beweging in krijgen. Als dat lukt volgt de rest vanzelf. “Er is voor iedereen namelijk zoveel voordeel te behalen.”
Overzicht verdwenen
Hetty Lucassen: “Regie op Gegevens behelst veel en is weinig tastbaar. Maar het gaat iedereen aan. Dat is ook het eerste wat ik zeg als mijn buurvrouw of de aannemer die bij mij thuis bezig is vraagt wat ik doe. Ik leg dan uit dat de overheid heel veel gegevens over iedereen verzamelt. Geboorteplaats en datum, adres, maar ook in welke auto je rijdt, in welk huis je woont, wat je inkomen is etc. Vroeger hadden we hiervoor zelf allemaal papieren bewijzen, maar tegenwoordig houdt de overheid dat digitaal bij. Handig, maar daardoor is bij inwoners ook het overzicht verdwenen welke informatie de overheid nu allemaal precies over hem of haar heeft. Dat willen we veranderen.”
Gemakkelijker maken
“Het moet voor inwoners inzichtelijk zijn welke informatie de overheid over hen heeft. En we willen het makkelijker maken om die informatie te delen als je dat nodig hebt. Dat iemand met een simpele druk op de knop zijn identiteit, leeftijd, of inkomensgegevens officieel kan bevestigen. Dit soort digitale bewijsstukken maken het aanvragen van bijvoorbeeld een hypotheek, of een toelage voor schoolboeken, een stuk
gemakkelijker.” aldus Lucassen.
- ISO 27001 wekt vertrouwen, maar is slechts het begin - 13 maart 2026
- Waar moet je op letten nu criminelen Odido-gegevens hebben? - 12 maart 2026
- AI-gestuurde cyberverdediging: toekomst van intelligente dreigingsdetectie - 12 maart 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
ISO 27001 wekt vertrouwen, maar is slechts het begin | Verder lezen | |
Waar moet je op letten nu criminelen Odido-gegevens hebben? | Verder lezen | |
AI-gestuurde cyberverdediging: toekomst van intelligente dreigingsdetectie | Verder lezen | |
AP: AI-Impactbarometer kleurt rood, actie is noodzakelijk | Verder lezen | |
Halverwege Digital Decade | Verder lezen | |
Belastingdienst onder vuur over keuze voor Amerikaans beheer btw-systeem | Verder lezen | |
Groen licht voor aankoop oud-Aegon-hoofdkantoor voor House of Cyber | Verder lezen | |
AP: zonder duidelijke waarden dreigt het Wilde Westen van generatieve AI | Verder lezen | |
Overheid faalt bij verplichte internetbeveiliging | Verder lezen | |
Watersportverbond ontkent datalek: Gegevens staan achter login – maar is dat genoeg voor de AVG? | Verder lezen |