Skip to main content

Wolfsen heeft wel zijn p.r. maar niet zijn AP op orde

De Autoriteit Persoonsgegevens kan vooralsnog fluiten naar de breed gepropageerde verhoging van haar budget. De toezichthouder op de databescherming heeft de eigen data niet op orde volgens de regering.

Minister Sander Dekker van Rechtsbescherming laat de Tweede Kamer in een brief weten dat er ‘nog te veel onzekerheden zijn om voor de Autoriteit Persoonsgegevens tot een eenduidige, meerjarige, vooruitkijkende capaciteitsraming te komen. Dit komt onder meer door het ontbreken van een solide datapositie bij de toezichthouder.’

Zo heeft KPMG bij een onderzoek naar het werk van de AP een kostprijsmodel noch een betrouwbare tijdsregistratie kunnen ontdekken, mede redenen voor onzekerheid over de effectiviteit van het werk van de AP. Dat aangedragen klachten vele maanden op de plank blijven liggen en onderzoeken ellenlang duren, is niet noodzakelijkerwijs toe te schrijven aan gebrek aan capaciteit volgens KPMG.

Het ministerie van Justitie en Veiligheid kijkt mee over de schouder van de Autoriteit Persoonsgegevens om tot een verbetering van de informatie over het reilen en zeilen van de club te komen, teneinde vast te stellen of, en zo ja, welke groei van de club reëel is.

Datalekmeldingen slechte maatstaf

De AP zelf luidde de ‘noodklok’ na een stijging met 30 procent van het aantal gemelde datalekken in 2020. Dat zou dringend nopen tot een capaciteitsuitbreiding. Het aantal datalekken duidt volgens minister Dekker niet direct op enorme problemen en is dus geen maatstaf voor een ‘realistisch groeipad’ dat in Kamervragen werd genoemd als reden om uitbereiding van de AP te eisen.

Verder lezen bij de bron

IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos
Verder lezen
Wie is eigenaar van cy­ber­weer­baar­heid?
Verder lezen