Skip to main content

In memoriam – geniale maar gekke softwarelegende

John McAfee (1945-2021) de excentrieke technologie-ondernemer die in 1987 het gelijknamige anti-virussoftwarebedrijf oprichtte, heeft zichzelf woensdag in zijn gevangeniscel in Barcelona door ophanging van het leven beroofd. Hij beëindigde zijn turbulente leven kort nadat het Spaanse hooggerechtshof zijn uitlevering aan de Verenigde Staten had goedgekeurd.

De software-ondernemer werd in de Amerikaanse staat Tennessee aangeklaagd wegens belastingontduiking. De Amerikaanse beurstoezichthouder SEC meende dat McAfee 23 miljoen dollar aan inkomsten had verzwegen. Dat geld zou hij hebben verdiend met valse cryptovaluta-aanbiedingen en misleiding van beleggers. 

Via Twitter, waar hij een miljoen volgers had, maakte hij reclame voor allerlei schimmige cryptomunten. Hij gaf zogenaamd adviezen zonder te vertellen dat uitgevers van initial coin offerings (een vorm van financiering met behulp van cryptocurrencies) hem betaalden voor promotiewerk. De inkomsten uit dat promotiewerk had hij niet aan de fiscus gemeld. Evenmin deed hij dat met honoraria uit advieswerk, inkomsten uit spreekbeurten en de verkoop van de rechten op zijn levensverhaal voor een documentaire.

Bananenrepubliek

De 75-jarige McAfee was jarenlang regelmatig op de vlucht voor justitiële autoriteiten en politie. Vaak wist hij zijn tegenstanders te slim af te zijn. Hij kwam meermalen met de politie in aanraking. Toen de grond in de VS te heet onder zijn voeten werd, week hij uit naar Belize. Ook daar ging het mis. Geruchtmakend was zijn vlucht voor de politie van die Midden-Amerikaanse bananenrepubliek. McAfee werd destijds verdacht van betrokkenheid bij een moord op zijn buurman. Nadat de politie in zijn huis een enorm wapenarsenaal had aangetroffen, verdween de ondernemer. Tijdens zijn vlucht speelde hij kat en muis met de politie. McAfee liet regelmatig journalisten naar het Midden-Amerikaanse land komen om te laten zien hoe hij uit de greep van justitie wist te blijven.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Evaluatie datalek gemeente Epe
Verder lezen
Waarom informatiebeveiliging nooit af is
Verder lezen
De Cloud Act en digitale soe­ve­rei­ni­teit ontrafelt
Verder lezen
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop
Verder lezen
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3
Verder lezen
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug
Verder lezen
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast
Verder lezen
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is
Verder lezen
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek
Verder lezen
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen
Verder lezen