Skip to main content

Hackers stelen gegevens van volledige Argentijnse bevolking

In Argentinië hebben hackers de overheid gehackt en zo de identiteitskaartgegevens van de volledige bevolking gestolen. Online zijn de persoonlijke gegevens van 44 Argentijnse beroemdheden zoals voetballer Lionel Messi en president Alberto Fernández gepubliceerd, terwijl de andere data te koop zou worden aangeboden.

Het Argentijnse overheidsagentschap Registro Nacional de las Personas, kortweg RENAPER, heeft vorige maand af te rekenen gehad met een grote hack. Daarbij zouden de persoonlijke gegevens van alle inwoners van Argentinië gestolen zijn. RENAPER heeft als onderdeel van ministerie van Binnenlandse Zaken namelijk onder andere de taak om identiteitskaarten uit te geven. Het bureau beheert ook een database waarop al die gegevens toegankelijk zijn voor andere overheidsinstanties.

Voetbalsterren en president

Het is die database die recent zou gehackt zijn. Begin deze maand kwam de hack aan het licht toen een Twitteraccount foto’s van identiteitskaarten en persoonlijke gegevens van 44 Argentijnse beroemdheden publiceerde. Het ging onder andere om bekende journalisten, politici – waaronder president Alberto Fernández – en voetbalsterren zoals Lionel Messi en Sergio Agüero. Een dag later plaatste de hacker op een bekend hackforum een advertentie waarin hij aanbood de persoonlijke gegevens van elke Argentijnse burgen op te zoeken tegen betaling.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.

Meer recente berichten

Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan
Verder lezen
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat
Verder lezen
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor
Verder lezen
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid
Verder lezen
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen
Verder lezen
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT
Verder lezen
Boete voor privacyschending wordt openbaar
Verder lezen
On­ge­con­tro­leer­de ai-hacks: geen cy­be­ra­po­ca­lyps, wel een storm voor ciso’s
Verder lezen
AP: grote toename van privacyklachten
Verder lezen
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich
Verder lezen