Om de twee jaar ondervraagt Aon duizenden risicomanagers wereldwijd om vast te stellen wat de belangrijkste risico s en uitdagingen zijn waarmee hun organisaties te maken hebben. Wat er uit springt in de nieuwe top 10 rangschikking van 2021 is de positie van het cyberrisico. Deze is gestegen van plaats 6 in de vorige editie van de Global Risk Management Survey, GRMS, naar de bovenste positie.
Algemene trends en ontwikkelingen
Een aantal ontwikkelingen komen sterk naar voren. De wereld verandert snel, zeker ook op macro economisch perspectief, technologie die steeds meer evolueert, veranderingen in de workforce en de manier waarop we werken en natuurlijk de aanhoudende COVID 19 problematiek.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.