Het is belangrijk dat burgers zich bewust zijn van de voor en nadelen van gezichtsherkenning. Alleen dan kunnen zij goede keuzes maken.
Demissionair minister Sander Dekker (Rechtsbescherming) benadrukt dat in antwoord op Kamervragen van het FvD. Aanleiding was de toepassing van gezichtsherkenning als identificatiemiddel naast de coronacheck op festivals in Limburg.
Volgens de bewindsman was uitdrukkelijke toestemming van de festivalbezoekers nodig. Voor het aannemen van rechtsgeldige toestemming stelt de AVG strikte voorwaarden.
Vanuit IB&P houden we je graag op de hoogte van het laatste nieuws op het gebied van informatiebeveiliging en privacy. We plaatsen iedere werkdag gemiddeld twee nieuwsberichten en bundelen deze elke week in een mooi overzicht.
Veel DPIA’s worden gebruikt als afvinklijstje: het document is klaar, maar de aanbevelingen worden niet opgevolgd en niemand accepteert formeel de restrisico’s. Hoe maak je van de DPIA een instrument dat bepaalt of een systeem überhaupt in productie gaat? Je leest het in deze blog.
Sinds 15 augustus 2026 is het college wettelijk eindverantwoordelijk voor cyberveiligheid en moeten bestuurders een training volgen. Wat moeten zij weten, en hoe breng je als CISO het bestuur in positie? Wij geven zes concrete handvatten.
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.