Skip to main content

Onderzoek Impact 2021 versie ISO 27002 op de BIO

Adviesbureau Verdonck, Klooster en Associates heeft in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties een onderzoek uitgevoerd naar de impact van de komende ISO 27002 op de huidige Baseline Informatieveiligheid Overheid (BIO).

Achtergrond

De BIO volgt de opbouw van de NEN-ISO/IEC 27002-standaard uit 2017. Deze ISO standaard is een best practice van beveiligingsmaatregelen (controls) om informatiebeveiligingsrisico s aan te pakken met betrekking tot vertrouwelijkheid, integriteit en beschikbaarheid van de informatievoorziening. De ISO controls zijn letterlijk in de BIO overgenomen.

Begin 2022 staat de introductie van de nieuwe versie van de ISO 27002 gepland. Mede op basis van de impactanalyse is besloten dat de BIO de nieuwe ISO 27002 blijft volgen. Zodra de nieuwe versie wordt gepubliceerd door de NEN-organisatie zal de aanpassing van de BIO worden opgepakt.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.
Waarom BIO2 vooral om eigenaarschap in de lijn vraagt
BIO2 maakt informatiebeveiliging nadrukkelijk onderdeel van goed management: proceseigenaren moeten risico’s kennen, keuzes maken en opvolging organiseren. Daarmee verschuift de focus van losse maatregelen naar aantoonbaar eigenaarschap, samenwerking en risicogestuurde sturing binnen de gemeentelijke praktijk.
Jouw leverancier, jouw risico: Waarom ketenrisico’s geen IT-probleem zijn
Veel gemeenten vertrouwen op leveranciers, maar blijven zelf verantwoordelijk voor de risico’s in de keten. In deze blog lees je waarom ketenrisico’s actief bestuurd moeten worden en hoe je als organisatie grip krijgt op leveranciers, contracten en continuïteit.

Meer recente berichten

Autoriteit Persoonsgegevens ontvangt veel klachten over camera’s
Verder lezen
AFM: Financiële organisaties moeten grip krijgen op ICT-risico’s en interne controle
Verder lezen
AP controleert vanaf 1 juli registratie scanauto’s in algoritmeregister
Verder lezen
Digitale soe­ve­rei­ni­teit bestaat niet in zwart-wit
Verder lezen
Inlichtingendiensten slaan alarm over privacy: je nieuwe auto luistert actief mee
Verder lezen
Amerikaanse overheid moet update voor kritiek Dell-lek binnen 3 dagen uitrollen
Verder lezen
Waarschuwing voor personeel dat met AI aan de slag gaat: ‘Kans op datalek groot’
Verder lezen
Intelligentie als wapen
Verder lezen
Veilige softwarekeuzes bij het toepassen van AI in de zorg
Verder lezen
Cyberdreiging, AI en tekort aan softwarekennis zetten organisaties onder druk
Verder lezen