Inspectie vraagt ziekenhuizen informatiebeveiliging te verbeteren
Ernstige risico s, zoals een aanval met gijzelsoftware, maken het nodig dat ziekenhuizen de informatiebeveiliging op orde krijgen. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) roept hen op dit te regelen. Ze ziet verder dat de digitale zorg in ziekenhuizen toe is aan een volgende professionaliseringsslag. Daarvoor hebben ziekenhuizen goede handvatten nodig. Een norm voor IT governance, die beschrijft hoe je de organisatie inricht voor de strategische beheersing van e health, kan daarbij helpen.
Informatiebeveiliging
De informatiebeveiliging moet beter. Dat is noodzakelijk want ziekenhuizen worden steeds afhankelijker van ICT. En aan de andere kant nemen bedreigingen, zoals een aanval met gijzelsoftware, toe. Bij de meeste ziekenhuizen was de informatiebeveiliging niet op orde tijdens het inspectiebezoek. Ze voldeden niet aan de norm NEN 7510.
De aandacht van de inspectie had wel effect want de bezochte ziekenhuizen voerden daarna verbeteringen door. Met als gevolg dat meerdere ziekenhuizen hun informatiebeveiliging systematisch onder de loep gingen nemen. De inspectie vindt het noodzakelijk dat ook ziekenhuizen die nog niet bezocht zijn nu snel zorgen dat ze hun informatiebeveiliging aantoonbaar op orde hebben, mocht dat nog niet het geval zijn.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Realiteit van ransomware: kruip in het hoofd van een hacker | Verder lezen | |
Docenten kijken na met AI: slimme tijdsbesparing of risicovol? | Verder lezen | |
AI in het bedrijfsleven: innovatie stimuleren zonder het cyberrisico te vergroten | Verder lezen | |
AP wijst scholen op privacyrisico’s bij gebruik van digitale leermiddelen | Verder lezen | |
Adviescollege ICT publiceert concrete veiligheidslessen | Verder lezen | |
Steeds vaker wordt geëxperimenteerd met AI-cameras: is het gebruik daarvan veilig? | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid is geen certificaat | Verder lezen | |
Drie grootste steden delen pasfoto’s niet meer met het UWV | Verder lezen | |
Stad Herentals laat zich vrijwillig hacken voor televisieprogramma: “Zie het als een brandoefening” | Verder lezen | |
AP onderzoekt of UWV paspoortkopieën mocht opvragen | Verder lezen |