Skip to main content

Cybersecurity speerpunt van nieuw kabinet

Het blijvend verbeteren van cybersecurity wordt een van de vier speerpunten in de digitalisering strategie van Economische Zaken en Klimaat (EZK). Ook een veilige, hoogwaardige en betrouwbare digitale infrastructuur krijgt voorrang. De twee andere prioriteiten zijn investeringen in digitale innovatie en vaardigheden, alsmede goed werkende digitale markten en diensten.

Dat schrijft minister Micky Adriaansens (EZK) in een brief aan de Tweede Kamer. Het Jaarplan 2022 van het Agentschap Telecom sluit daar op aan. Deze dienst die onder EZK valt, gaat het toezicht op cyberweerbaarheid te intensiveren. Dat is hard nodig want de digitale infrastructuur staat onder toenemende dreiging. Winkelketens, zorginstellingen en industrie zijn steeds vaker doelwit van cyberaanvallen. En zelfs vitale diensten als onze energievoorziening en telecommunicatie hebben te maken met digitale dreiging. Uiteindelijk kan het zelfs leiden tot maatschappelijke ontwrichting.

Om uitval en manipulatie van netwerken te voorkomen, moeten (telecom)operators alles in het werk stellen hun netwerken veilig en betrouwbaar te houden. Het Agentschap Telecom start in oktober met gerichte inspecties op dit vlak.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen