De supermarkt als foodcoach: Spannend wat er met je gegevens gebeurt
Voor een voedingsadvies hoef je tegenwoordig niet meer naar een dietist. Met foodcoachapps helpen supermarkten hun klanten om beter te eten, meer te bewegen en goed te ontspannen. Daarvoor vragen de supermarkten wel iets van je: persoonlijke gegevens. Maar dat lijkt overbodig te zijn. Wat doen ze dan met onze gegevens?
Verschillende supermarkten hebben foodapps ontwikkeld om persoonlijk voedingsadvies te geven aan hun klanten. Bijvoorbeeld de Albert Heijn met de Foodfirst LeefstijlCoach en de Jumbo met de Foodcoach.
Supermarkten voelen steeds meer de verantwoordelijkheid om bij te dragen aan een goede gezondheid. Vroeger waren de winkels alleen een doorgeefluik, maar langzamerhand zijn ze steeds groter geworden, waardoor ze niet om hun verantwoordelijkheid heen kunnen, zegt retaildeskundige Jan Willem Grievink tegen EditieNL.
Trouw blijven
Toch doen supermarkten het niet alleen om hun verantwoordelijkheid te dragen. De winkels zien volgens Grievink dat er steeds meer behoefte is aan het creeren van een gezonde levensstijl. Daar spelen ze op in. De supermarkten hopen natuurlijk dat de klant dan trouw blijft, want voor sommige klanten geldt: als ze foodcoachapp van Albert Heijn gebruiken, zijn ze eerder geneigd om bij die winkel de boodschappen te doen.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |