Wethouder Eerenberg: Datalek bij Samen Veilig is onacceptabel
Verbazing en ergernis bij politici, bestuurders en andere betrokkenen nadat bekend geworden is dat er opnieuw sprake is van een groot datalek bij jeudgzorgbedrijf Samen Veilig Midden Nederland. Wethouder Eelco Eerenberg noemt de situatie onacceptabel en eist een onafhankelijk onderzoek. Raadsleden zijn boos en ook het bedrijf zelf zegt geschrokken te zijn.
Eerder vandaag werd bekend dat een systeembeheerder van Samen Veilig het complete intranet per ongeluk op het openbare internet had gezet. Duizenden pagina s waren zo voor iedereen te lezen. Daaronder waren persoonlijke gegevens van medewerkers, persoonlijke verhalen en wachtwoorden tot gemeenschappelijk websites. Ook blijkt dat er nog steeds vertrouwelijke dossiers naar verkeerde personen worden gestuurd. Samen Veilig handelt onder de namen SAVE Jeugdbescherming en Veilig Thuis Utrecht.
Lees ook: Opnieuw groot datalek bij SAVE en Veilig Thuis, duizenden interne pagina s op internet
Raadsleden uit Utrecht reageren geschokt, Utrechts wethouder Eerenberg is not amused en ook het bestuur van Samen Veilig Midden Nederland reageert geschrokken op het nieuws dat de inhoud van hun intranet op straat ligt. Bestuurder Paul Janssen wil niet ingaan op vragen van RTV Utrecht, maar komt wel met een statement. Wij zijn erg geschrokken van het feit dat er recent een datalek heeft plaatsgevonden met betrekking tot ons intranet. Dit is voor ons onacceptabel en we nemen deze zaak dan ook hoog op. Het bedrijf zegt de Autoriteit Persoonsgegevens en gemeenten op de hoogte te hebben gesteld van dit datalek.
Verder lezen bij de bron- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen |