Onderzoek: Thuiswerken creeert een cybersecurity kloof
Terwijl het dreigingslandschap zich ontwikkelt en cyberaanvallen steeds geraffineerder worden, hebben veel organisaties geen beveiligingsoplossingen geimplementeerd voor medewerkers die op afstand werken.
Dit blijkt uit een nieuw onderzoek van Check Point Software Technologies, leverancier van cybersecurity oplossingen wereldwijd. Het bedrijf ondervroeg 1.200 IT beveiligingsprofessionals wereldwijd over hoe de verschuiving naar thuiswerken de beveiligingspraktijken van organisaties heeft veranderd.
Balans tussen productiviteit en beveiliging
De meeste bedrijven hebben het voor hun volledige personeelsbestand mogelijk gemaakt om vanuit huis te werken. Hoewel thuiswerken is omarmd, zijn er op het gebied van beveiliging nog veel kloven die moeten worden overbrugd. Organisaties moeten een balans zien te vinden tussen de productiviteit van op afstand werkende medewerkers en de beveiliging van apparatuur en bedrijfsmiddelen.
Volgens Check Point Software zijn er vijf essentiele beveiligingsoplossingen nodig om medewerkers die op afstand werken te beschermen tegen internetaanvallen. Dit zijn URL filtering, URL reputatie, content disarm and reconstruction (CDR), zero phishing en credentials protection. Echter, slechts 9 procent van de ondervraagde organisaties maakt gebruik van alle vijf beschermingsmaatregelen.
- AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie - 25 september 2026
- Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten - 25 september 2026
- Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto - 24 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie | Verder lezen | |
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten | Verder lezen | |
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto | Verder lezen | |
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling | Verder lezen | |
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten | Verder lezen | |
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen | Verder lezen | |
Nieuwe toezichthouder voor elektronische patiëntendossiers | Verder lezen | |
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid | Verder lezen | |
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak | Verder lezen | |
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen | Verder lezen |