Hoe ziet cybersecurity er in 2022 uit?
Sinds het begin van de pandemie is cybersecurity het onderwerp van veel discussie geweest en is het een belangrijk thema geworden voor bedrijven in alle sectoren. De invoering van telewerken op grote schaal en de overgang naar de cloud hebben bijgedragen tot de versnelling van de digitale transformatie. Deze transformatie is echter niet zonder risico.
2021 is een ongekend jaar geweest in het kader van cyberaanvallen, zoals blijkt uit SolarWinds of meer recent de Log4j-inbreuk. Splunk maakt de balans op van cybersecurity in 2021 en doet zijn voorspellingen voor 2022.
Wat was het veiligheidsbeeld in 2021?
Hoewel het aantal cyberaanvallen in het algemeen in 2021 sterk toenam, was ransomware bijzonder populair bij hackers en was de supply chain hun favoriete doelwit. In deze specifieke context zullen cybersecurityprofessionals een sleutelrol gaan spelen. Dit blijkt ook uit het 2021 Cybersecurity Careers Onderzoek, uitgevoerd door de internationale organisatie (ISC)². Het belang van securityteams om bedrijven te helpen zich te beschermen tegen aanvallen staat niet langer ter discussie. Uit het rapport blijkt echter dat er nog steeds te weinig securityprofessionals zijn: er waren er 4,19 miljoen in 2021 (700.000 meer dan in 2020), maar er ontbreken er nog 2,72 miljoen. Deze discrepantie is te verklaren door het feit dat de behoeften sneller groeien dan de beschikbare werknemers. De sector biedt dus carrierekansen voor de toekomst.
Net als het overgrote deel van de Nederlandse bevolking zijn securityprofessionals geconfronteerd werken op afstand. Deze manier van werken veroorzaakt dan ook weer nieuwe securityproblemen. Terwijl voor de gezondheidscrisis een opengelaten werkcomputer op een openbare plaats de oorzaak van een aanval kon zijn, brengt het gebruik van nieuwe technologieen, waaronder samenwerkingstools, nu verscheidene risico s voor de gebruikers en hun gegevens met zich mee.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Datalek bij TUI: reisorganisatie blijft verantwoordelijk voor klantgegevens | Verder lezen | |
Veelgestelde vragen CSIRT-dienstverlening gemeenten en gemeenschappelijke regelingen | Verder lezen | |
Raad van State waarschuwt voor privacyrisico’s bij nieuwe anti-witwasregels | Verder lezen | |
Onderzoek Alert Online 2026: Nederlanders herkennen phishing, maar handelen niet altijd veilig | Verder lezen | |
Een algoritmeregister vul je niet met beleid | Verder lezen | |
Nederlandse CISO is verantwoordelijk, maar zit niet aan het stuur | Verder lezen | |
AP zet volgende stap in toezicht op AI | Verder lezen | |
AI hackt website van de Australische overheid | Verder lezen | |
Functionarissen Gegevensbescherming ervaren minder steun in de organisatie | Verder lezen | |
Minister Van Weel waarschuwt voor digitale ramp: ‘Kom nú in actie’ | Verder lezen |