Nieuwe ISO 27001 moet einde maken aan vinkjes zetten
Er is een nieuwe versie van informatiebeveiligingsnorm ISO 27001 in de maak. In die versie, die in mei of juni verschijnt, staan maatregelen om risico s te beperken centraal. Nu wordt ISO 27001 vooral als checklist gebruikt. Inmiddels is een eerste bijlage (ISO 27002) aangepast. Dat meldt NEN, de Nederlandse tak van het internationale normen en standaarden instituut ISO.
De herziene norm – volledig naam: NEN-ISO/IEC 27002 Informatietechnologie – Beveiligingstechnieken – Praktijkrichtlijn met beheersmaatregelen op het gebied van informatiebeveiliging – is ontwikkeld voor organisaties van elk type en elke omvang. Het moet zaken als afpersing, diefstal van gegevens en uitval van ict-diensten voorkomen.
De maatregelen uit ISO 27002 horen gelijk te zijn aan bijlage A van ISO 27001, schrijft NEN.
De informatiebeveiligingsnorm biedt suggesties, best practices en handvatten voor de implementatie en het onderhoud van Information Security Management Systems (ISMS). NEN licht toe dat normen om de vijf jaar worden beoordeeld met de bedoeling ze actueel en wereldwijd relevant te houden. Bij die beoordeling bleek dat de norm in kwestie te veel als checklist werd gebruikt en daarom waren er aanpassingen nodig. Opvallend detail: het gaat om een aanpassing zonder inhoudelijk wijzigingen. ISO schudt dus vooral de vorm op.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |