KBC waarschuwt voor datalek dat 140 bedrijfsklanten getroffen kan hebben
KBC Verzekeringen heeft tijdens controles een kwetsbaarheid vastgesteld bij de bedrijfssystemen van een externe dienstverlener. De verzekeraar waarschuwt daarom 140 bedrijfsklanten dat zij mogelijk het slachtoffer werden van dat potentiele datalek bij de dienstverlener, waarbij bedrijven arbeidsongevallen kunnen registeren en die de personeelsadministratie deels overneemt.
Er zijn tot dusver geen aanwijzingen dat er effectief data werden gekopieerd, klinkt het donderdag in een persbericht. Een derde partij kan mogelijk aangiftes van arbeidsongevallen ingekeken hebben.
KBC Verzekeringen is samen met de dienstverlener en externe cybersecurity-experten, ondersteund door interne KBC cybersecurity-experten, onmiddellijk een grondig onderzoek opgestart.
Verder lezen bij de bron- Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem” - 29 april 2026
- Security by design voorkomt hogere rekeningen - 29 april 2026
- Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account? - 28 april 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Bits of Freedom: “Datalekken zijn geen incident meer, maar structureel probleem” | Verder lezen | |
Security by design voorkomt hogere rekeningen | Verder lezen | |
Grip op je privacy: welke diensten hebben toegang tot je Google-account? | Verder lezen | |
Meer geld voor verbeteren digitale veiligheid van het mkb | Verder lezen | |
Schiermonnikoog erkent fouten na datalek door ransomware-aanval | Verder lezen | |
Ciso’s slaan alarm: 3 adviezen om ai vóór te blijven | Verder lezen | |
Waarom Meta je privacy op de tocht zet | Verder lezen | |
Epe raakt 600.000 bestanden kwijt door phishing-aanval | Verder lezen | |
Mondeling overleg over EU-voorstellen digitalisering en AI | Verder lezen | |
Wat het nieuwste dreigingsrapport van het NCSC betekent voor gewone Nederlandse gebruikers | Verder lezen |