De politie heeft vorig jaar bij het hacken van apparaten van verdachten beter vastgelegd wat ze heeft gedaan dan in voorgaande jaren. In de meeste zaken heeft ze opnieuw commerciele software ingezet waarbij de leverancier toegang kan krijgen tot de hiermee verkregen gegevens. Dat is niet wat de wetgever heeft beoogd, aldus de Inspectie Justitie en Veiligheid in haar Verslag wettelijke hackbevoegdheid 2021.
Een speciaal politieteam mag binnen bepaalde regels apparaten (zoals telefoons, laptops) van verdachten hacken om bewijsmateriaal over zware criminele activiteiten te vergaren. Vorig jaar heeft dit team dat in 28 zaken gedaan.
Het team dient de handelingen die het verricht bij het hacken vast te leggen. Dat moet doorlopend en automatisch via apparatuur zoals video-opnames van de beeldschermen. Dat is de logging. Wat niet door direct door een apparaat wordt vastgelegd, moet het team handmatig in een journaal (soort dagboek) vastleggen. De logging was begin vorig jaar niet compleet. Verbeteringen in de techniek zorgden er later voor dat de logging accurater en vollediger werd. Het team heeft vorig jaar ook het journaal verbeterd, ten opzichte van 2020.
Verder lezen bij de bronDeze versturen we 3-4x per jaar.
Noordenvelders geven meer prioriteit aan privacy | Verder lezen | |
Gemeenten: groot verschil tussen fysieke en digitale veiligheid | Verder lezen | |
Zo bereid je je voor op Russische cyberaanval | Verder lezen | |
Privacy gebruikers van sommige zelfhulpapps onder de maat | Verder lezen | |
Ambitieus plan voor Europees patientendossier | Verder lezen | |
DTC waarschuwt ruim 300 keer voor kwetsbare Atlassian Confluence systemen | Verder lezen | |
IT bedrijf niet aansprakelijk voor gevolgen ransomware | Verder lezen | |
Zorgen om privacy werknemers bij wet Werken waar je wilt | Verder lezen | |
Inperking privacy door cyberwet legitiem | Verder lezen | |
Risico op verwarring tijdens cybercrises door wetsvoorstel | Verder lezen |
Copyright © 2014 - 2021 IB&P B.V.
algemene voorwaarden - privacyverklaring.
responsible disclosure - sitemap