Skip to main content

Pointer: Tienduizenden routers in Nederland slecht beveiligd

Tienduizenden routers in Nederland zijn niet goed of slecht beveiligd. Als een hacker of cybercrimineel een router weet te hacken, heeft hij toegang tot allerlei persoonlijke en vertrouwelijke gegevens. Met deze informatie kan hij voor heel wat ellende zorgen en financiele schade teweegbrengen.

Dat blijkt uit onderzoek van cybersecuritybedrijf ESET Nederland in opdracht van Pointer.

Gevolgen van gehackte router kunnen groot zijn

Voor het onderzoek keek ESET naar ruim 5.000 unieke routers in ons land. Uit deze inventarisatie bleek dat 1,5 procent van de routers niet goed of slecht is beveiligd. Volgens Dave Maasland, de algemeen directeur van ESET Nederland, is dat reden genoeg om ons zorgen te maken. Dat percentage lijkt misschien laag. Maar als je bekijkt hoeveel routers er in Nederland zijn, dan heb je het over potentieel tienduizenden routers die kwetsbaar zijn, zo vertelt hij.

Maasland legt uit hoe ontzettend belangrijk het is om je router goed te beveiligen. Je router is het punt in een netwerk waar alles mee verbonden is. Als je dat in handen hebt, kan je heel veel schade aanrichten. Dan moet je denken aan hackers die de hand weten te leggen op gebruikersnamen, wachtwoorden, bankgegevens of een kopie van een identiteitsbewijs.

Met deze gegevens kunnen ze bijvoorbeeld jouw bankrekening leegplunderen, producten bestellen op jouw naam of identiteitsfraude plegen. Als dat teveel moeite is, kunnen hackers deze data bundelen en te koop aanbieden op het dark web. Dan gaan andere kwaadwillenden met jouw persoonlijke en vertrouwelijke gegevens aan de haal.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

De AVG vraagt meer dan goede bedoelingen: aantoonbaarheid in de praktijk
Zorgvuldig werken met persoonsgegevens is onder de AVG niet genoeg. Je moet ook kunnen laten zien welke keuzes je hebt gemaakt, welke maatregelen daarbij horen en wie waarvoor verantwoordelijk is.
Informatiebeveiliging is geen ICT-feestje
Informatiebeveiliging wordt zichtbaar via MFA, logging, back-ups en pentests. Maar de risico’s die er echt toe doen ontstaan in inkoop, procesinrichting, gegevensdeling en bestuurlijke prioriteiten. Erna Havinga over hoe je daar het goede gesprek over voert.
De nieuwe Archiefwet: waarom informatiebeveiliging hierbij moet aanhaken
Op 1 januari 2027 treedt de nieuwe Archiefwet in werking. Op het eerste gezicht lijkt dat vooral een onderwerp voor informatiebeheer, DIV, de gemeentearchivaris of juridische zaken. Toch raakt de nieuwe wet ook duidelijk aan informatiebeveiliging.

Meer recente berichten

AVG op de werkvloer: zo bescherm je persoonsgegevens binnen je organisatie
Verder lezen
Prinsjesdag – wat de IT sector in ieder geval moet weten
Verder lezen
Kabinet heeft fikse bezuinigingen voor AP in petto
Verder lezen
Cyberweerbaarheid is jouw verantwoordelijkheid, niet die van de IT-afdeling
Verder lezen
Datalek bij webshop drogisterijketen DA raakt 236.000 klanten
Verder lezen
De digitale perimeter van OT-omgevingen vervaagt sneller dan organisaties beseffen
Verder lezen
Nieuwe toe­zicht­hou­der voor elek­tro­ni­sche pa­ti­ën­ten­dos­siers
Verder lezen
Kabinet trekt honderden miljoenen extra uit voor veiligheid
Verder lezen
Amerikaanse tak van TikTok schikt voor 400 miljoen in kinderprivacyzaak
Verder lezen
Minder DDoS-aanvallen, maar ze worden wel zwaarder en moeilijker te herkennen
Verder lezen