DuckDuckGo maakt Email Protection voor privacy in mails voor iedereen beschikbaar
Online privacy specialist DuckDuckGo introduceert een publieke betaversie van Email Protection. Met die gratis dienst haalt het bedrijf trackers uit je mails zodat je privacy beschermd blijft.
DuckDuckGo introduceert zijn gratis Email Protection-dienst aan het grote publiek. Na de initiele lancering in beta via een wachtlijst kan iedereen zich nu inschrijven. Email Protection maakt je mails schoon door trackers te verwijderen. Die houden onder andere bij of je de mail hebt geopend of hebt aangeklikt, naar analogie met cookies op websites.
Bedrijven gebruiken dergelijke trackers bijvoorbeeld voor nieuwsbrieven. Zo hebben organisaties een beeld van de effectiviteit van hun communicatie maar al te vaak worden gegevens ook met adverteerders gedeeld.
DuckDuckGo stelt dat je als gebruiker misschien niet wilt dat afzenders weten welke mails je opent, wanneer en op welk toestel. Email Protection verwijdert met dat doel het gros van de trackers. De initiele tests tonen aan dat meer dan 85 procent van de mails die de dienst al verwerkte, effectief trackers bevatten.
Verder lezen bij de bron- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
- Boete voor privacyschending wordt openbaar - 3 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen |