Hoe Europese politiek de digitale veiligheid moet gaan verhogen
Over enkele weken is het zover, dan barst AG TechFest los met vele experts die een interessant verhaal zullen vertellen. Politicus Bart Groothuis van de VVD is op 29 september een van de sprekers. Hij licht alvast een tipje van de sluier op in gesprek met AG Connect.
Groothuis is sinds februari 2020 lid van het Europees parlement. Behalve VVD er is hij ook lid van de Partij van de Alliantie van Liberalen en Democraten voor Europa, die deel uitmaakt van de Europese fractie Renew Europe. Als rapporteur stond hij aan de wieg van de NIB2 richtlijn voor netwerk en informatiebeveiliging.
Hij was bovendien een van de genomineerden voor IT politicus van het jaar van 2021 en werd daarbij door security experts geroemd als kundige politicus op het gebied van Cybersecurity die in Europa al veel voor elkaar heeft gekregen.
Ik ga tijdens AG TechFest vertellen over dat we van een passieve digitale verdediging naar actieve digitale verdediging moeten gaan en wat daarvoor nodig is. Bij die uitdaging horen onder meer wetten en politieke overeenkomsten die we gaan sluiten op Europees niveau, zo vertelt hij aan AG Connect.
Verder lezen bij de bron- De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt - 2 juli 2026
- AI zet decennia cybersecurity op zijn kop - 2 juli 2026
- Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 - 1 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen | |
Gelderland doet lang over het opvolgen van aanbevelingen | Verder lezen | |
Waarom mag je browser zoveel informatie doorgeven zonder jouw expliciete toestemming? | Verder lezen | |
Terugblik cyberincident | Verder lezen |