Skip to main content

Kabinet overweegt om geen gebruik meer te maken van Facebook

Staatssecretaris Alexandra van Huffelen, Digitalisering, gaat mogelijk besluiten dat de overheid vanwege privacy geen gebruik meer mag maken van Facebook, zoals eerder ook al gebeurde in Duitsland. De bewindsvrouw heeft doorgelicht of het sociale medium zich wel aan de regels houdt, bijvoorbeeld waar het aankomt op privacy en het cookiebeleid. Haar bevindingen liggen nu ter wederhoor bij moederbedrijf Meta, voordat ze volgende week bekendmaakt of de Nederlandse overheid nog actief blijft op het platform.

De Duitse equivalent van de Autoriteit Persoonsgegevens maakte begin dit jaar bekend dat overheidsorganisaties in het land hun pagina s op Facebook moeten sluiten, omdat het sociale medium zich niet houdt aan de privacywetgeving. Dat was aanleiding voor Van Huffelen om te onderzoeken of een dergelijk besluit ook nodig is in Nederland. Ze wil niet zeggen welke bevindingen ze aan Facebook heeft voorgelegd naar aanleiding van het onderzoek en ook niet vooruitlopen op een besluit.

Verder lezen bij de bron
IB&P

Lees ons boek

Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.

Het handboek voor informatiebewustzijn bij de lokale overheid.

Nieuwsbrief

Deze versturen we 3-4x per jaar.

Recente blogs

Wat is ethisch hacken en waarom is het belangrijk?
Stel je voor dat je een inbreker bent, maar dan eentje met goede bedoelingen. Je zoekt naar zwakke plekken in een huis om de eigenaar te waarschuwen, zodat hij ze kan repareren. Dat is precies wat ethical hackers doen, maar dan met computers en netwerken. In deze blog neem ik je mee in hun wereld.
Applicatiebeheer en de AVG: wat moet je weten?
Als applicatiebeheerder beheer je alle applicaties waarin persoonsgegevens worden verwerkt binnen de gemeente. Maar hoe zorg je dat deze applicaties voldoen aan de vereisten van de AVG?
Van code naar vertrouwen: bouw het veilig
Software is overal. Maar hoe zit het eigenlijk met de veiligheid van software? Is de software bestand tegen hackers, datalekken en technische verstoringen?

Meer recente berichten

Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus
Verder lezen
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen
Verder lezen
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata
Verder lezen
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb
Verder lezen
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra
Verder lezen
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365
Verder lezen
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels
Verder lezen
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall
Verder lezen
2025 brengt nieuwe cyberdreigingen met zich mee
Verder lezen
Achterstallig onderhoud in database van politie is ernstige overtreding van privacywetgeving
Verder lezen