Leidse universiteit haalt camera s weg na zorgen over privacy
Universiteit Leiden stopt definitief met het gebruik van slimme camera s in de verschillende gebouwen. De camera s worden ontmanteld, meldt Omroep West.
De 371 personentellers werden in het najaar van 2020, in coronatijd, opgehangen om te kijken hoeveel mensen er rondliepen en of de coronaregels in de universiteitsgebouwen werden nageleefd.
Maar in de praktijk bleek dat de camera s ook werden gebruikt om te kijken of er studieruimte beschikbaar was. Studenten klaagden bovendien dat de camera s slim genoeg waren om hun persoonsgegevens te controleren. Zoals je lengte meten, je leeftijd inschatten, geslacht vaststellen en zien of je een mondkapje draagt, zei student Joris Wiebes destijds tegen Omroep West.
Studentenblokkade
De privacy-medewerker van de universiteit deed een eerste onderzoek en ontdekte dat gebruikers ook zonder in te loggen informatie van de camera s konden inzien. Wachtwoorden waren met een onveilige en verouderde versleuteling beveiligd.
Verder lezen bij de bron- Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal - 27 juni 2025
- Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? - 27 juni 2025
- AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik - 26 juni 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Volkswagen krijgt berisping voor schendingen privacy in dieselschandaal | Verder lezen | |
Cybercrimegroepen zelf gehackt: reden tot juichen? | Verder lezen | |
AI in HR: 5 compliance-risicos en de tips voor verantwoord gebruik | Verder lezen | |
Gemeenten en Rijk gaan hetzelfde cloudbeleid volgen | Verder lezen | |
Facebook en Instagram gebruikten spionagetrucje op Android-smartphones | Verder lezen | |
Cyberburgemeesters: weerbaarheid tegen cyberaanval komt onder druk | Verder lezen | |
Bescherm persoonsgegevens agrariers in Woo | Verder lezen | |
Overheden roepen demissionaire minister op tot snelle lancering Nederlandse Digitaliseringsstrategie | Verder lezen | |
Hoe digitale vrijheid er in 2025 uitziet: van betalingen tot platforms | Verder lezen | |
EU-wetgevingsmonitor staat live | Verder lezen |