Politie taskforce wil niet dat Meta end to end encryption invoert
De Virtual Global Taskforce, VGT, wil dat Meta afziet van end to end encryption op Facebook Messenger en Instagram. De internationale samenwerking van politie eenheden stelt dat het de bescherming van kinderen zou bemoeilijken.
De VGT werd in 2003 opgericht en bestaat uit 15 leden, waaronder de Nederlandse politie en Europol. De organisatie haalt het voorbeeld van de Engelsman David Wilson aan, die via Facebook duizenden kinderen aanspoorde om seksuele foto s en video s voor hem te maken. Met end-to-end-encryption was het onwaarschijnlijk geweest dat hij gepakt werd, stelt de VGT.
In navolging van WhatsApp
Meta is het niet eens met die stelling. Tegenover The Register stelt een woordvoerder van de techgigant dat het al detectiesystemen heeft om slechte actoren op te sporen.
Verder lezen bij de bronNieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Kamer wil opheldering over ChipSoft-hack: geen incident, maar symptoom van te grote afhankelijkheid | Verder lezen | |
DigiD-aansluitingen voldoen aan regel, nu de staatssecretaris nog | Verder lezen | |
AP gaat ict-leveranciers preventief controleren | Verder lezen | |
Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstellen Cyberbeveiligingswet en Wet weerbaarheid kritieke entiteiten | Verder lezen | |
Door het datalek bij Booking.com krijgen oplichters precies wat ze nodig hebben om gasten te benaderen | Verder lezen | |
Digitale soevereiniteit en AI-security veranderen de spelregels | Verder lezen | |
Basic-Fit getroffen door grote hack, gegevens van 1 miljoen leden liggen op straat | Verder lezen | |
Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek | Verder lezen | |
Herbeoordeling privacyorganisatie Belastingdienst | Verder lezen | |
Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer | Verder lezen |