Consumentenbond blij met afschrikwekkende privacyboete Meta
De recordboete voor Facebook moeder Meta Platforms is het bewijs dat het net zich sluit rond de populaire netwerksite. Dat stellen de Consumentenbond en Data Privacy Stichting, DPS, in een reactie. Die organisaties voerden eerder met succes een rechtszaak tegen Facebook over de bescherming van privacyrechten.
Europese privacytoezichthouder legden Meta maandag een boete op van 1,3 miljard dollar, omgerekend 1,2 miljard euro. Het moederbedrijf van Facebook zou gegevens van gebruikers hebben doorgestuurd naar de Verenigde Staten, zonder te verzekeren dat hun privacy daar gewaarborgd zou zijn. Meta, dat al heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de boete, heeft opdracht gekregen daar een eind aan te maken.
Na de klinkende overwinning in onze eigen rechtszaak tegen Facebook is dit opnieuw een belangrijke slag voor consumenten, zegt directeur van de Consumentenbond Sandra Molenaar. Het bedrag doet recht aan de overtreding die Facebook heeft begaan. De rechten van miljoenen consumenten zijn met voeten getreden. Daar hoort een afschrikwekkend bedrag bij. En dat is deze boete.
Verder lezen bij de bron- ‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ - 11 september 2026
- Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid - 11 september 2026
- Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole - 10 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
‘Jonge juristen gebruiken vaker AI, maar ervaren collega’s zijn kritischer’ | Verder lezen | |
Ondernemers Waadhoeke praten tijdens nazomerborrel over cyberveiligheid | Verder lezen | |
Belastingdienst mag bijzondere gegevens gebruiken voor discriminatiecontrole | Verder lezen | |
Duizenden organisaties nog niet klaar voor nieuwe cyberwet, vakbeurs Cybersec Netherlands in teken van digitale weerbaarheid | Verder lezen | |
Datalek CJIB na koppelen verkeersovertredingen en strafzaken aan verkeerde personen | Verder lezen | |
Hoe verbeter je ot-security? | Verder lezen | |
Overheid scherpt privacy-afspraken met Salesforce aan | Verder lezen | |
Waarom cybersecurity-awarenesstraining medewerkers in de steek laat | Verder lezen | |
De FRIA voor AI-systemen komt eraan: bereid u voor | Verder lezen | |
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen |