AI en regelgeving zorgen voor nieuwe uitdagingen
Steeds meer bedrijven investeren in een sterke basis qua cyber security, maar het blijft een aandachtspunt. Zeker nu AI en veranderende regelgeving zoals de NIS2 voor nieuwe uitdagingen zorgt. Dit en meer blijkt uit het Cybersecurity Dreigingsbeeld en Adviesrapport 2023 van de Nederlandse cybersecurityspecialist Pinewood. Dit jaarlijkse rapport biedt diepgaande inzichten in de meest urgente trends en ontwikkelingen binnen het dynamische landschap van cybersecurity.
Het rapport is samengesteld op basis van input van experts van Microsoft, SentinelOne en Pinewood zelf, aangevuld met statistieken uit het SOC van Pinewood en andere kennisbronnen van security-partners. Hiermee werpt het rapport licht op zowel de huidige stand van zaken als de te verwachten uitdagingen binnen de wereld van digitale beveiliging. Pinewood heeft jarenlange ervaring in het verzamelen, monitoren en analyseren van digitale dreigingen en risico s, het dreigingsbeeld is een jaarlijkse actuele rapportage daarvan.
Basis op orde
Net als voorgaande edities benadrukt het rapport het cruciale belang van het leggen van een sterke basis voor cybersecurity. Hoewel dit steeds beter gaat, spoort het rapport organisaties aan om te investeren in essentiele beveiligingspraktijken, zoals (verplichte) multifactor authenticatie, tijdige software-updates, herstelbare back-ups en beperkte toegangsrechten voor accounts. Een bewustwordingscultuur onder gebruikers blijft een hoeksteen in de strijd tegen digitale risico s, met ook steeds meer aandacht voor awareness-trainingen.
Oude en nieuwe dreigingen
Het rapport identificeert ransomware nog altijd als een van de meest prominente en actuele risico s voor bedrijven. Het beschermen tegen deze vorm van cyberaanvallen blijft van kritiek belang, aangezien de financiele en reputatieschade enorm kan zijn.
Het rapport biedt niet alleen inzicht in bestaande dreigingen, maar gaat ook in op opkomende risico s, waaronder het verstorende fenomeen van cloud spend. Hierbij worden cloud accounts overgenomen om enorme kosten te veroorzaken door middel van bijvoorbeeld crypto mining.
Verder lezen bij de bron- Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen - 6 juli 2026
- Evaluatie datalek gemeente Epe - 3 juli 2026
- Waarom informatiebeveiliging nooit af is - 3 juli 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen | |
Evaluatie datalek gemeente Epe | Verder lezen | |
Waarom informatiebeveiliging nooit af is | Verder lezen | |
De Cloud Act en digitale soevereiniteit ontrafelt | Verder lezen | |
AI zet decennia cybersecurity op zijn kop | Verder lezen | |
Privacyklachten stijgen explosief – en de overheid staat in de top 3 | Verder lezen | |
Maatregelen nodig voor automatisering Van Brienenoordbrug | Verder lezen | |
AP stelt procesbeschrijving voor verscherpt toezicht vast | Verder lezen | |
Digitale weerbaarheid: waarom een strategische aanpak noodzakelijk is | Verder lezen | |
Privacyschending bij de verkoop van ‘verloren pakketten’: Bol start onderzoek | Verder lezen |