Onderzoek IBM: gemiddelde kosten datalek 4 miljoen euro
De gemiddelde kosten van een datalek bij bedrijven en organisaties bedragen wereldwijd nu 4 miljoen euro. Dat schrijft het Amerikaanse technologieconcern IBM in een jaarlijks onderzoek naar de kosten van datalekken. Volgens IBM is dat het hoogste niveau ooit gemeten in het achttienjarige bestaan van het rapport.
Daarmee zijn die kosten in de afgelopen drie jaar met 15 procent gestegen. Die kosten komen vooral voor rekening van het detecteren van lekken en het voorkomen van verdere schade aan bedrijven en organisaties, aldus IBM.
Datalekken doorberekenen aan klanten
Bij het onderzoek werd door IBM grondig gekeken naar datalekken bij 553 organisaties tussen maart vorig jaar en maart van dit jaar. Volgens IBM werd bij de meeste onderzochte organisaties meer dan eenmaal een lek geconstateerd. Ook bleek dat organisaties die hogere kosten voor datalekken vaker doorberekenen aan klanten dan ze het beveiligingsbudget voor IT verhogen.
Verder lezen bij de bron- BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid - 7 september 2026
- Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen - 4 september 2026
- CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT - 4 september 2026
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
BIO2: dit verandert voor de informatiebeveiliging bij de overheid | Verder lezen | |
Britse toezichthouder gaat onderzoeken of smart-tv’s aan privacywet voldoen | Verder lezen | |
CERT-WM wettelijk aangewezen als CSIRT | Verder lezen | |
Boete voor privacyschending wordt openbaar | Verder lezen | |
Ongecontroleerde ai-hacks: geen cyberapocalyps, wel een storm voor ciso’s | Verder lezen | |
AP: grote toename van privacyklachten | Verder lezen | |
Belastingdienst neemt zelf beheer en onderhoud btw-systeem op zich | Verder lezen | |
Signalen oppikken en analyseren zonder privacyrisicos | Verder lezen | |
Wie is eigenaar van cyberweerbaarheid? | Verder lezen | |
Applicatiebeveiliging kraakt onder de snelheid van AI-ontwikkelingen | Verder lezen |