Wethouder verdedigt digitale experimenten Arenagebied: Geen gezichtsherkenning
De digitale experimenten in het gebied rond de Johan Cruijff Arena zijn juist bedoeld om alternatieven voor technologie die de privacy beperkt te vinden. Dat schrijft wethouder Alexander Scholtes, Digitale Stad, in antwoord op vragen van GroenLinks en de Partij voor de
Dieren.
Beide politieke partijen hadden zorgen om de experimenten, die bekend staan als het Fieldlab Arenagebied. Zeker waar het gaat om de inzet van biometrische surveillance-technieken. Deze technieken hebben wat GroenLinks en Partij voor de Dieren betreft geen plek in een vrije democratische samenleving, schreven raadsleden Elisabeth IJmker (GroenLinks) en Anke Bakker (Partij voor de Dieren) deze zomer.
Versleutelen
Scholtes antwoordt dat er bij de experimenten nu geen biometrische surveillance-technieken gebruikt worden. Er is geen sprake van inzet van gezichtsherkenningstechnologie.
Verder lezen bij de bron- Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus - 22 januari 2025
- Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata - 21 januari 2025
- Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb - 21 januari 2025
Lees ons boek
Gemeenten. Bewustzijn. Privacy.
Nieuwsbrief
Deze versturen we 3-4x per jaar.
Recente blogs
Meer recente berichten
Cyberaanval? Onderwijsbestuurders moeten straks op cursus | Verder lezen | |
AP: mensen weinig bewust van gegevens die auto s allemaal verzamelen | Verder lezen | |
Privacy waakhond AP kraakt wet voor grensoverschrijdende uitwisseling van zorgdata | Verder lezen | |
Belangstelling voor cyberveiligheid groeit bij mkb | Verder lezen | |
CCV beheert cybersecurity evaluatietool Cyra | Verder lezen | |
Waarschuwing: Privacy in gevaar bij AI software Microsoft 365 | Verder lezen | |
De EU moet zichzelf boete geven: houdt zich niet aan eigen privacyregels | Verder lezen | |
Nederlandse hackers vinden kwetsbaarheden in VPN server SonicWall | Verder lezen | |
2025 brengt nieuwe cyberdreigingen met zich mee | Verder lezen | |
Achterstallig onderhoud in database van politie is ernstige overtreding van privacywetgeving | Verder lezen |